Gorczańska Organizacja Turystyczna
biuro@visitkamienica.pl
www.visitkamienica.pl
Gorczańska Organizacja Turystyczna
Konkurs Małopolski Łowca Atrakcji 2014

Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjny i Schronisko na Śnieżnicy

Adres:
34-741 Kasina Wielka, pow. Limanowa
tel./fax: (18) 33 14 320
kom. 0 502 319 801
e-mail: snieznica@ksm.org.pl
www.snieznica.ksm.org.plSpod Śnieżnicy wypływa bystrymi, drobnymi potokami niewielka Stradomka. Dwukrotnie zmienia kierunek, skręca raz w prawo, raz w lewo, to znów wije się; mija większe i mniejsze przeważnie mocno zalesione pagórki. W tej okolicy usadowiły się letniskowe wsie: Skrzydlna, (jedna z najstarszych wsi na Limanowszczyźnie), Kasina Wielka, Jodłownik. Tu także znajduje się słynny Szczyrzyc z bogatą historią i równie bogatym klasztorem, z klasztornym muzeum, z Diabelskim Kamieniem i z eremicką pustelnią.

Ośrodek oferuje:

Noclegi w pokojach 1, 2, 3, 4, 5-osobowych. Niektóre z nich są z łazienkami, na korytarzach prysznice i WC. Ciepła woda jest przez całą dobę.

Pełne wyżywienie oparte na produktach wiejskich (zwłaszcza nabiał) albo z pobliskich małych zakładów (piekarnia GS w Dobrej, masarnia w Mszanie D., mleczarnia w Tymbarku), warzywa, jarzyny, przetwory owocowe od rolników z doliny Łososiny, a więc ekologicznie bez zarzutu. Nad wyżywieniem czuwa dypolomowana dietetyczka p. Grażyna z wieloletnim doświadczeniem w żywieniu uzdrowiskowym w Rabce. Zdaniem naszych Gości kuchnia nasza ma wszystkie zalety kuchni domowej.

Transport samochodem terenowym od parkingu przy szosie (koło baru lub u gospodarzy); usługa na zamówienie.

Dla Gości są też:
- 2 sale wykładowe
- 2 boiska sportowe
- plac do zabaw dla dzieci
- kaplica
- leśne ścieżki spacerowe, zimą dla narciarstwa biegowego (terenowego)
- dla narciarstwa zjazdowego stok zjazdowy i 2 wyciągi narciarskie o dł. 300 i 1070 m, stacja narciarska Śnieżnica w Kasinie Wielkiej - www.bsn.pl - stale się modernizująca.
-taras (latem jako uzupełnienie jadalni)
- nasze góry (Beskid Wyspowy) - udostępnione przez wiele szlaków turystycznych,
- można nimi także dojść w pobliskie Gorce.

Przyjmujemy nie tylko grupy rekolekcyjne ale również wypoczynkowe, szkoleniowe, imprezy rodzinne i koleżeńskie a także turystów indywidualnych.

Położenie w lesie i znaczna odległość od "cywilizacji" jest dużym atutem ułatwiającym wychowawcom i rodzicom opiekę nad dziećmi i prowadzenie różnych programów szkoleniowych i rekreacyjnych w oparciu o naturalne zalety (atrakcje) tego górskiego zakątka.

Cena pobytu 1-dniowego z wyżywieniem: 39 - 50 zł, zależnie od standardu pokoi. Większe grupy przy dłuższym pobycie mogą liczyć na zniżki.

Msze św. w naszej kaplicy są w niedziele zasadniczo o godz. 10, w czasie wakacji i ferii zimowych, dodatkowo o godz. 12. Dla większych grup jest możliwośc dodatkowej Mszy św. po uprzednim zgłoszeniu.
W dni powszednie Msze św. są rano, przeważnie o godz. 7.30
W Adwencie i Wielkim Poście, gdy nie mamy gości, może nie być niedzielnej Mszy św., kiedy ks. kapelan jedzie z pomocą dla parafii (rekolekcje). W tym czasie więc lepiej upewnić się, czy w najbliższą niedzielę będzie Msza św.

Aktualizacja: 6.04.2013 r.