Gorczańska Organizacja Turystyczna
biuro@visitkamienica.pl
www.visitkamienica.pl
Gorczańska Organizacja Turystyczna
Konkurs Małopolski Łowca Atrakcji 2015

Produkty turystyczne

Małopolskie Radio EtnoFM.pl Szlak "Małopolska dla dzieci" Szlak "Małopolski Szlak Winny"

Małopolskie Radio EtnoFM.pl

Etno Fm Małopolskie Radio Kulturalne to inicjatywa Gorczańskiej Organizacji Turystycznej z Kamienicy.

Radio prezentuje Małopolskę jaką pewnie większość z Was zna, ale nie miała okazji o niej posłuchać na antenie. Prezentujemy ginące zawody, zanikające tradycje, obrzędy, świat Kół Gospodyń Wiejskich, muzykę ludową, ciekawych ludzi i ich początki ze światem Etno.

U nas posłuchacie pasjonującej rozmowy z kowalem z Pisarzowej, dowiecie się o sekretach przepisu na smaczny jodłownicki kołacz, posłuchacie prawdziwego starosty weselnego i jego gawęd, etnograf przybliży Wam różnorodność folkloru Małopolski, dowiecie się skąd gminy czerpią środki na kulturę, dowiecie się jakie zastosowanie ma filc i spotkacie się z projektantem mody w stylu Etno. Poza tym na antenie relacje na żywo z imprez z Małopolski.

Świat Etno to chyba jedna z bardziej fascynujących dziedzin otaczającej nas rzeczywistości. Tworzą go ludzie z pasją, których wytwory wyobraźni urzekają swoją prostotą i artyzmem. Radio powstało, aby uchronić od zapomnienia zanikające tradycje, udokumentować przemijający czas, ludzi którzy odchodzą, powstało przede wszystkim z szacunku dla kultury chłopskiej.

Budowa Etno FM Małopolskiego Radia Kulturalnego promującego rękodzieło, sztukę ludową i dorobek Kół Gospodyń Wiejskich w Małopolsce jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury w 2012 r. pn. "MECENAT MAŁOPOLSKI" oraz wsparciu Gminy Kamienica oraz dzięki współpracy z instytucjami i organizacjami z regionu.

Etno FM pozostaje otwarte na kolejnych twórców i wyjątkowe miejsca i inicjatywy, zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Zapraszamy do słuchania!
Do zobaczenia w świecie ETNO!