Gorczańska Organizacja Turystyczna
biuro@visitkamienica.pl
www.visitkamienica.pl
Gorczańska Organizacja Turystyczna
Konkurs Małopolski Łowca Atrakcji 2015

Produkty turystyczne

Małopolskie Radio EtnoFM.pl Szlak "Małopolska dla dzieci" Szlak "Małopolski Szlak Winny"

Szlak "Małopolski Szlak Winny"

Szlak Winny w Małopolsce – szlak tematyczny dziedzictwa kulturowego regionu – odradzająca się tradycja uprawy winorośli w Małopolsce.

Główną ideą Szlaku jest zachęcenie turystów do odkrywania małopolskich winnych, spotkań z ich właścicielami, odkrywania dziedzictwa  oraz obcowania z przyrodą regionu.W ramach projektu zostały zinwentaryzowane winnice w Małopolsce, a następnie połączono je w pięknie brzmiący Małopolski Szlak Winny. Wytypowanie winnic i atrakcji do Szlaku było możliwe dzięki nawiązanej współpracy Gorczańskiej Organizacji Turystycznej, która podjęła się wyzwania, z profesjonalistami z enoturystyki. Na początek wytypowano 15 winnic położonych w różnych częściach Małopolski, w drugim roku przyłączono 5 kolejnych.


FILM PROMUJĄCY MAŁOPOLSKI SZLAK WINNY
WINNICE NA MAŁOPOLSKIM SZLAKU WINNYM !!!

W 2013 r. wytypowano następujące winnice:
Winnica Srebrna Góra (Kraków), Winnica Zadora (Szczepanowice), Winnica Krokoszówka Górska (Smardzowice), Winnica Hybrydium (Witanowice k. Wadowic), Winnica Nad Dworskim Potokiem (Łazy k. Bochni), Winnica Kresy (Rzeplin k. Skaly), Winnica Comte (Klucze), Winnica Uroczysko (Janowice k. Zakliczyna), Winnica Zawisza (Wesołow k. Zakliczyna), Winnica Smykań (Pogorzany k. Szczyrzyca), Winnica Amonit (Cianowice), Winnica  Szawapier (Stryszawa), Winnica Nad Dobrą Wodą (Garlica Murowana), Winnica Demeter (Gromnik), Winnica Kuźnia (Gromnik).

W 2014 r. przyłączono kolejnych 5 winnic:
Winnica Gaj (Mogilany), Winnica DoSłońce (Racławice), Winnica Chodorowa (Chodorowa), Winnica Piwnice Antoniego (Wola Lubecka), Winnica Rodziny Steców (Tuchów).DNI OTWARTYCH WINNIC !!!

W ramach Małopolskiego Szlaku Winnego organizowane są Dni Otwartych Winnic. Dla wszystkich uczestników czeka nie lada gratka – prelekcja, którą poprowadzi Pan Wojciech Bosak, niezależny dziennikarz piszący o winie, ekspert Instytutu Wina i Winorośli, wykładowca akademicki, sędzia międzynarodowy w konkursach winiarskich, krytyk winiarski i w końcu projektant wielu małopolskich winnic. To on opowiada wszystkim odwiedzającym o nowopowstałym szlaku wina w Małopolsce i zabiera w podróż po małopolskich winnicach. On jest również autorem wszystkich tekstów opisujących ofertę winnic na Małopolskim Szlaku Winnym. 

DNI OTWARTYCH WINNIC - EDYCJA 2013


DNI OTWARTYCH WINNIC - EDYCJA 2014


DNI OTWARTYCH WINNIC - EDYCJA 2015 

PUBLIKACJE !!!

W ramach szlaku w 2013 r. przygotowano także Przewodnik po Małopolskich Winnicach, który opracował Wojciech Bosak razem z Gorczańską Organizacją Turystyczną.


POBIERZ !!! 

W 2014 r. wydana została mapa turystyczna Małopolskiego Szlaku Turystycznego.
W 2015 r. Gorczańska Organizacja razem z Wojciechem Bosakiem przygotowała aktualizację wydanego w 2013 r. Przewodnika po Małopolskich Winnicach. Druga publikacją wydaną w tym roku był Małopolski Paszport Enoturystyczny

Małopolski Szlak Winny czerpie z tradycji Małopolskiej Ścieżki Winnej, która powstała podczas realizacji projektu "Winnice Małopolski II" w 2006 roku, realizowanego przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Polski Instytut Winorośli i Wina.

Zapraszamy na stronę Małopolskiego Szlaku Winnego www.malopolskiszlakwinny.pl
Bieżące informacje o Małopolskim Szlaku Winnym dostępne będą na Facebook’u.


Szlak Małopolska dla Dzieci zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”


ZAGLĄDNIJ TAKŻE NA: