Gorczańska Organizacja Turystyczna
biuro@visitkamienica.pl
www.visitkamienica.pl
Gorczańska Organizacja Turystyczna
Konkurs Małopolski Łowca Atrakcji 2015

Prezentacje zagraniczne - Budapeszt

Mieszkańcy i turyści z Budapesztu mieli okazję 13 grudnia br. w godzinach od 12 do 17 w Instytucie Polskim na spotkanie z Małopolską. Na stoisku Gorczańskiej Organizacji Turystycznej każdy z odwiedzających mógł poznać smak miodu wielokwiatowego z Kamienicy, produktów grupy producenckiej Owoc Łącki, ser klagany z Zalesia oraz śliwowicy z Łącka. Największym powodzeniem cieszyły się sery wędzone z Zalesia w kształcie zwierząt. Dużym powodzeniem cieszyły się także materiały dotyczące twórczości Piotra Kwita nazywanego potocznie Nikiforem z Zalesia oraz materiały promocyjne z terenu Gminy Kamienica oraz terenu Lokalnej Grupy Działania Przyjazna Ziemia Limanowska.
Na odwiedzających w Budapeszcie czekały również inne małopolskie przysmaki przygotowane przez małopolskich przedsiębiorców i producentów żywności, w tym m.in.: precle i paluszki krakowskie, chleb prądnicki, ryby od krakowskich producentów, miody z pasieki wędrownej Burnat, soki Maurera oraz łąckie okowity z manufaktury Maurera. 
Na stoisku Małopolski prezentował się również Tarnów ze swoją tarninówką oraz fasolą „Piękny Jaś”, prouziakami oraz ciastem z fasoli.
Walory turystyczne i kulturowe Małopolski zostały zaprezentowane na stoisku promocyjnym Województwa Małopolskiego, tu również było można zdobyć cenne informacje na temat małopolskich atrakcji turystycznych. W strefie uzdrowiskowej zaprezentowano ofertę małopolskich uzdrowisk w Rabce Zdroju oraz Muszynie, która oprócz oferty uzdrowiskowej prezentowała muszyńskie wina, marynowane rydze muszyńskie oraz smalec muszyński . Osoby zainteresowane studiowaniem w Małopolsce miały okazję zasięgnąć fachowych informacji dotyczących małopolskich uczelni wyższych na stoisku edukacyjnym. A wszystko to odbyło się przy akompaniamencie góralskiej muzyki. Wieczorem na wszystkich gości odwiedzających Instytut Polski w Budapeszcie czekała atrakcja w postaci koncertu finalistki programu Mam Talent Kasi Sochackiej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy na naszej stronie w zakładce GALERIA na www.visitkamienica.pl