Gorczańska Organizacja Turystyczna
biuro@visitkamienica.pl
www.visitkamienica.pl
Gorczańska Organizacja Turystyczna
Konkurs Małopolski Łowca Atrakcji 2015

Projekt "EtnoFm.Pl Małopolskie Radio Kulturalne"

EtnoFm.Pl Małopolskie Radio Kulturalne to inicjatywa Gorczańskiej Organizacji Turystycznej z Kamienicy.

Radio prezentuje Małopolskę jaką pewnie większość z Was zna, ale nie miała okazji o niej posłuchać na antenie. Prezentujemy ginące zawody, zanikające tradycje, obrzędy, świat Kół Gospodyń Wiejskich, muzykę ludową, ciekawych ludzi i ich początki ze światem Etno.

U nas posłuchacie pasjonującej rozmowy z kowalem z Pisarzowej, dowiecie się o sekretach przepisu na smaczny jodłownicki kołacz, posłuchacie prawdziwego starosty weselnego i jego gawęd, etnograf przybliży Wam różnorodność folkloru Małopolski, dowiecie się skąd gminy czerpią środki na kulturę, dowiecie się jakie zastosowanie ma filc i spotkacie się z projektantem mody w stylu Etno. Poza tym na antenie relacje na żywo z imprez z Małopolski.

Świat Etno to chyba jedna z bardziej fascynujących dziedzin otaczającej nas rzeczywistości. Tworzą go ludzie z pasją, których wytwory wyobraźni urzekają swoją prostotą i artyzmem. Radio powstało, aby uchronić od zapomnienia zanikające tradycje, udokumentować przemijający czas, ludzi którzy odchodzą, powstało przede wszystkim z szacunku dla kultury chłopskiej.Budowa Etno FM Małopolskiego Radia Kulturalnego promującego rękodzieło, sztukę ludową i dorobek Kół Gospodyń Wiejskich w Małopolsce jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert w dziedzinie kultury pn. "MECENAT MAŁOPOLSKI" oraz wsparciu Gminy Kamienica oraz dzięki współpracy z instytucjami i organizacjami z regionu.

Etno FM pozostaje otwarte na kolejnych twórców i wyjątkowe miejsca i inicjatywy, zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Zapraszamy do słuchania! www.etnofm.pl !!!

Do zobaczenia w świecie ETNO!!!