Gorczańska Organizacja Turystyczna
biuro@visitkamienica.pl
www.visitkamienica.pl
Gorczańska Organizacja Turystyczna
Konkurs Małopolski Łowca Atrakcji 2015

Gospodarstwo Agroturystyczne "Koziarnia"

SKORZYSTAJ Z OFERTY
GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO "KOZIARNIA"
I ZDOBĄDŹ NAKLEJKĘ
dot. konkursu Małopolski Łowca Atrakcji
EDYCJA 2014

Gospodarstwo Koziarnia zapewnia komfortową bazę noclegową, wyśmienitą kuchnię, domową atmosferę oraz atrakcje takie, jak:
- wędkowanie (również nauka wędkowania dla dzieci i początkujących wędkarzy);
- grzybobranie;
- piesze wycieczki;
- sauna ogrodowa przy wodospadzie;
- warsztaty kulinarne (pieczenie chleba, robienia serów dojrzewających, wędlin, produkcji wina gronowego);

...OD KUCHNI
Gotowanie to pasja, w którą wkładają dużo serca. Specjalnością są tradycyjne polskie dania i oryginalne potrawy z różnych regionów Polski, często jednak urozmaicają jadłospis specjałami z innych stron świata. Dużym powodzeniem wśród gości cieszy się na przykład tradycyjny placek kulebiak, pieczony według babcinej receptury, francuskie tarty, potrawy z grzybów oraz ryby z grilla przyrządzane w świeżych ziołach. Dla wegetarian przygotowywany jest również bogaty i urozmaicony jadłospis.

Smakoszom polecane są natomiast dojrzewające sery i wędliny własnego wyrobu. Idealnym dodatkiem do nich będzie lampka wina z przydomowej winnicy, która z roku na rok jest coraz większa. 

Wiele gospodarstw w regionie posiada certyfikat gospodarstwa ekologicznego. Oznacza to, że produkty takie jak warzywa, owoce, miód, mleko czy sery wytwarzane są sposobami naturalnymi bez zastosowania chemii i nawozów sztucznych. Produkty te trafiają do ich kuchni bezpośrednio, albo w postaci przetworów przygotowanych według tradycyjnych receptur. Domowe konfitury, przetwory owocowe, ogórki małosolne, kapusta kiszona, suszone prawdziwki z okolicznych lasów to dodatki, których w tej kuchni nie może zabraknąć. W wielu okolicznych domach gospodynie do dziś na święta pieką chleb, a przy okazji wyśmienite kołacze. Gospodarze natomiast chętnie podpatrują miejscowe zwyczaje.

Gospodarstwo Koziarnia przede wszystkim słynie śród najmłodszych gości z warsztatów kulinarnych "Mało nas do pieczenia chleba...", które cieszą się bardzo dużym powodzeniem :)