Gorczańska Organizacja Turystyczna
biuro@visitkamienica.pl
www.visitkamienica.pl
Gorczańska Organizacja Turystyczna
Konkurs Małopolski Łowca Atrakcji 2015

Ostoja Górska w Koninkach

SKORZYSTAJ Z OFERTY OSTOI GÓRSKIEJ KONINKI 
I OTRZYMAJ NAKLEJKĘ
dot. konkursu Małopolski Łowca Atrakcji
EDYCJA 2014

... KILKA SŁÓW O OSTOI GÓRSKIEJ
Ostoja Górska Koninki to świetna baza wypoczynkowo-rekreacyjna ukryta w leśnej kotlinie, u wrót Gorczańskiego Parku Narodowego, gwarantująca bezpieczeństwo, wyjątkowy mikroklimat i niepowtarzalne warunki obcowania z naturą. Pobyt w naszej okolicy to nie tylko doskonały wypoczynek , ale również możliwość poznania urokliwego regionu zagórzańskiego.


Na naszych gości czekają liczne szlaki turystyki pieszej, dopasowane zarówno do możliwości, jak i wieku uczestników wycieczek. Koninki bowiem to jedyny w swoim rodzaju węzeł szlaków gorczańskich turystyki pieszej, rowerowej, konnej i narciarskiej.

OFERTA DLA RODZIN Z DZIEĆMI:
W rejonie Ośrodka swój początek mają trzy bardzo ciekawe przyrodniczo ścieżki edukacyjne Gorczańskiego Parku Narodowego:
- Wokół Doliny Poręby,
- Doliną Potoku Turbacz,
- Na Turbaczyk.

Wielkim atutem tego miejsca jest Kolej linowa Tobołów oraz działająca zimą stacja narciarska. Ze szczytu Tobołowa rozciąga się piękny widok na Gorce z widocznym w oddali szczytem Turbacza. Stąd kierując się ścieżką edukacyjną możemy dostać się do schroniska na Starych Wierchach, mijając po drodze Polanę Suhorę oraz  Polanę Młynarską z której przy dobrej widoczności możemy zachwycać się przepiękną panoramą  Tatr.W rejonie górnej stacji Kolei linowej znajduje się do niedawna jedyne w Polsce górskie Obserwatorium Astronomiczne na Suhorze. Naukowcy Uniwersytetu Pedagogicznego bardzo chętnie opowiadają o swojej pracy, można zobaczyć też teleskop oraz inne urządzenia służące do obserwacji nieba. Zwiedzanie Obserwatorium należy wcześniej uzgodnić /18 33 17 580/.


ZNAJDZIESZ NAS TAKŻE NA