Gorczańska Organizacja Turystyczna
biuro@visitkamienica.pl
www.visitkamienica.pl
Gorczańska Organizacja Turystyczna
Konkurs Małopolski Łowca Atrakcji 2015

Events calendar

Styczeń Luty Marzec April Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

MSZANA DOLNA - V Tour Mszana Dolna


Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza 1 maja 2016 roku na V Tour Mszana Dolna. Tour rozpoczyna VII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy , której celem akcji jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego, upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury,tradycji i folkloru.

W programie oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano 17 / w tym 2 nocne/ rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat.!!! - Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 12 czerwca od zdobywania Urbaniej Góry , a kończymy 4 września na Lubogoszczy - informują organizatorzy. - Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Dla najmłodszych amatorów górskich wycieczek 4 maja organizowany jest III Rajd dla dzieci i młodzieży " Beskidzkie Wyspy "Lubogoszcz 2016. Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 320 km , 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie. 

Miłośników muzyki i tańca i dobrej zabawy organizatorzy zapraszają w miesiącu lipcu na cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki". na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów. W dniach 13-14 sierpnia 2016 roku zapraszamy do Limanowej na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej. 

Przez cały okres wakacji gminy organizują cykl imprez pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami / m.innymi Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju,Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej, Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu , Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku , Dożynki, Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego organizatorzy zapraszają 11 września 2016 roku do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego"Beskidzka Podkówecka".

Miłośników kolei w weekendy w miesiącu czerwcu ,lipcu i sierpniu ucieszą podróże pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej / niedawno obchodziła jubileusz 130-lecia/ a 26 czerwca 2016 roku na Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej , gdzie po raz kolejny odbędzie się próba pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej .

Źródło:  www.odkryjbeskidwyspowy.pl